Warning: Creating default object from empty value in /home/turkeyt/domains/turkey-tour-info.com/public_html/plugins/k2/swtabspro/swtabspro.php on line 327

شهر پرگ شهری تاریخی در آنتالیا ترکیه

شهر پرگ آنتالیا ترکیه

Perge City Antalyaسفر به ترکیه را میتوان به بازدید از آثار تاریخی اختصاص داد . در ترکیه آثار تاریخی زیادی وجود ارد که توجه گردشگران مشتاق را بخود جلب می کند . شهر پرگ آنتالیا یکی از برترین جاذبه های ترکیه و دیدنیهای آنتالیا ، در ۱۸ کیلومتری آنتالیا قرار دارد. شهر پرگ آنتالیا در زمانهای گذشته یعنی زمان پامفیلیائی ها از جمله شهرهای مهم و باستانی به شمار می آمده است. در سال ۱۵۰۰ میلادی این شهر محل اقامت هیتیت ها بوده است.

شهر پرگ آنتالیا ترکیه

جاده درختکاری شده با سنگفرش های زیبا و یا بازار بزرگ و حمام های عمومی و فروشگاه موجود در این منطقه نیز از دیدنی های دیگر شهر پرگ آنتالیا و از بهترین جاهای دیدنی ترکیه به شمار می آیند. نمونه های دیگری از این برجسته کاری ها را می توان در استادیوم که در حومه شهر قرار دارد مشاهده نمود.

شهر پرگ آنتالیا ترکیه
دروازه زیبای شهر پرگ آنتالیا که در کنار ۲ برج بلند قرار گرفته است مورد توجه باستان شناسان است. سنت پل در خلال سفرهای مذهبی خود از این شهر بازدید نموده است. صحنه تئاتر شهر پرگ آنتالیا دارای برجسته کاری های بسیار  بوده که به زیباترین شکل ممکن طراحی و تعبیه گردیده است.  معبد آرتمیس و خانه ریاضیدان مشهور یونان باستان به نام آپولونیوس هم در شهر پرگ آنتالیا بچشم می خورد .

شهر پرگ آنتالیا ترکیه

  • نظرات
  • همین نویسنده
  • مطالب مشابه

موارد مرتبط

هرگونه سوالی دارید می توانید بپرسید حداکثر ظرف 24 ساعت به شما پاسخ خواهیم داد .با تشکر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.